POLİSAN YOL ÇİZGİ BOYASI TENEKE 20 KG SARI&BEYAZ
POLİSAN YOL ÇİZGİ BOYASI TENEKE 20 KG SARI&BEYAZ

Polisan Yol Çizgi Boyası 20 Kg Sarı & Beyaz

Marka : Polisan
Fiyat : ₺2.800,00(KDV Dahil)
:
ÖZELLİKLERİ 
Yapışma gücü yüksek, kuruması çabuk, sürtünmeye dayanıklı, renk değişimi yapmayan yüksek performanslı bir boyadır.
 
 UYGULANACAK YÜZEYLER 
Yol çizgilerinin işaretlenmesinde asfalt yüzeylerde, kaldırım taşlarının boyanmasında ve otoparkişaretlemelerinde kullanılır. Beton yüzeylerde kullanılacaksa, betonun uygulamadan en az 1 ay önce dökülmüşolması yüzeyinin çentiklenerek pürüzlendirilmesi ve uygulamanın mutlaka havasız püskürtme (airless) ileyapılması gereklidir. Eski boyalı yüzey (su bazlı yol çizgi boyası vb.) üstüne uygulamalarda mutlaka bir miktardeneme yapılması tavsiye edilir. 
 
UYARI: 
Helikopter perdah makinesi ile yüzeyi düzeltilmiş parlak betonda ve daha önce epoksi kaplama bulunanyüzeylerde kullanılmamalıdır. 
 
UYGULAMA
Polisan Yol Çizgi Boyası, uygulamasından önce yüzey alanı mutlaka toz, kir, mıcır vb. malzemelerdenarındırılmalıdır ve yüzey tamamen kuru olmalıdır. Kaldırım taşlarının boyanması uygulamalarında öncelikliolarak kırık, eksik kısımlar düzeltilmeli veya değiştirilmelidir. Yol çizgilerinin işaretlenmesi uygulamalarındamümkün olduğunca gevşek zemin, aşınmış agregalı yüzeyler üzerine uygulama yapılmamalıdır. Uygulama,yağış ve esinti olmayan çevre koşullarında ortamın ve asfaltın sıcaklığı minimum 15ºC ve bağıl rutubetimaksimum %85 olmak şartıyla temiz ve kuru asfalt yüzeye tatbik edilerek yapılmalıdır. Ürün, sert kurumasınıtamamlamadan (25ºC’de 45 dakika) yaya ve araç trafiğinden korunmalıdır. Cam kürecik uygulanacaksa, camkürecikler boyaya herhangi bir kaynaktan gelen ışığa doğru açıda yansıtarak parlaklığın dolayısı ile de özelliklegece görüşlerinde yol emniyetinin sağlanması amacıyla uygulama aşamasında, boya uygulandıktan hemensonra eklenmelidir. Malzeme yola ilk uygulandığında, cam kürecikler görünmez durumdadır. Ancak bir süresonra trafiğin aşındırması ile ortaya çıkarlar. Zaman içerisinde yansıtıcılık görevine devam ederler ve yolçizgileri parlak bir görünüm alır. Parlak yüzeylerin uygulamadan önce kesinlikle pürüzlendirilmesi gereklidir.İdeal yüzey performansı için, ürüne cam kürecik ilave edilmeli ve uygulama mutlaka havasız (airless)sistemlerle yapılmalıdır. Airless sistemlerde 319 meme kullanılması ve atımın 130-140 barda atılması önerilir,bununla birlikte mutlaka deneme yapılması ve buna göre devam edilmesi uygun olacaktır.Uygulama esnasında ve ürünlerin tam kuruması tamamlanıncaya kadar, ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile+30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Kullanılan gereçler, uygulamadan hemen sonra Filli Boya Yol ÇizgiBoyası Tineri ile temizlenmelidir.Ürünlerimizin, 30.06.2007 tarih 26568 no.lu İnşaat Genel Teknik Şartnamesine uygun yapılan alt yapıyüzeylerinde uygulanması gerekmektedir.
 
 İNCELTME
 Kullanıma hazırdır, inceltme yapmayınız.
 
 KURUMA SÜRESİ
 (20ºC, %65 HR’de)Dokunma kurumasını yaklaşık 15 dakikada tamamlar. Son kuruması (trafiğe açılma süresi) yaklaşık olarak 45dakikadır (daha yüksek bağıl nem ve düşük sıcaklıkta kuruma süresi uzayabilir).SARFİYATUygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre 550 mikron kuru film tabakası kalınlığı içinyaklaşık 1 Litre ile tek katta 3 m2alan boyanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır. 
 
PARLAMA NOKTASI 
<23ºC 
 
DEPOLAMA 
Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde dondan, direkt güneş ışığından korunarak saklanabilir. Ambalajıniçinde bakiye kaldığı zaman kalan boyayı en güvenli şekilde saklamak için, boyanın üstü tamamen kaplananakadar kullanılan tinerden ilave edilmeli ya da ambalajın kapağı sıkıca kapatılıp, 1-2 kez 180° çeviripdüzeltilmelidir
Etiketler
yol çizgi boyası, polisan, POLİSAN, POLİSAN YOL, POLİSAN YOL ÇİZGİ, POLİSAN YOL ÇİZGİ BOYASI, POLİSAN YOL ÇİZGİ BOYASI TENEKE, POLİSAN YOL ÇİZGİ BOYASI TENEKE 20, POLİSAN YOL ÇİZGİ BOYASI TENEKE 20 KG, POLİSAN YOL ÇİZGİ BOYASI TENEKE 20 KG SARIBEYAZ, POLİSAN YOL ÇİZGİ BOYASI TENEKE 20 SARIBEYAZ, POLİSAN YOL ÇİZGİ BOYASI TENEKE KG, POLİSAN YOL ÇİZGİ BOYASI TENEKE KG SARIBEYAZ, POLİSAN YOL ÇİZGİ BOYASI TENEKE SARIBEYAZ, POLİSAN YOL ÇİZGİ BOYASI 20, POLİSAN YOL ÇİZGİ BOYASI 20 KG, POLİSAN YOL ÇİZGİ BOYASI 20 KG SARIBEYAZ, POLİSAN YOL ÇİZGİ BOYASI 20 SARIBEYAZ, POLİSAN YOL ÇİZGİ BOYASI KG, POLİSAN YOL ÇİZGİ BOYASI KG SARIBEYAZ, POLİSAN YOL ÇİZGİ BOYASI SARIBEYAZ, POLİSAN YOL ÇİZGİ TENEKE, POLİSAN YOL ÇİZGİ TENEKE 20, POLİSAN YOL ÇİZGİ TENEKE 20 KG, POLİSAN YOL ÇİZGİ TENEKE 20 KG SARIBEYAZ, POLİSAN YOL ÇİZGİ TENEKE 20 SARIBEYAZ, POLİSAN YOL ÇİZGİ TENEKE KG, POLİSAN YOL ÇİZGİ TENEKE KG SARIBEYAZ, POLİSAN YOL ÇİZGİ TENEKE SARIBEYAZ, POLİSAN YOL ÇİZGİ 20, POLİSAN YOL ÇİZGİ 20 KG, POLİSAN YOL ÇİZGİ 20 KG SARIBEYAZ, POLİSAN YOL ÇİZGİ 20 SARIBEYAZ, POLİSAN YOL ÇİZGİ KG, POLİSAN YOL ÇİZGİ KG SARIBEYAZ, POLİSAN YOL ÇİZGİ SARIBEYAZ, POLİSAN YOL BOYASI, POLİSAN YOL BOYASI TENEKE, POLİSAN YOL BOYASI TENEKE 20, POLİSAN YOL BOYASI TENEKE 20 KG, POLİSAN YOL BOYASI TENEKE 20 KG SARIBEYAZ, POLİSAN YOL BOYASI TENEKE 20 SARIBEYAZ, POLİSAN YOL BOYASI TENEKE KG, POLİSAN YOL BOYASI TENEKE KG SARIBEYAZ, POLİSAN YOL BOYASI TENEKE SARIBEYAZ, POLİSAN YOL BOYASI 20, POLİSAN YOL BOYASI 20 KG, POLİSAN YOL BOYASI 20 KG SARIBEYAZ, POLİSAN YOL BOYASI 20 SARIBEYAZ, POLİSAN YOL BOYASI KG, POLİSAN YOL BOYASI KG SARIBEYAZ, POLİSAN YOL BOYASI SARIBEYAZ,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR