Filli Boya AqustoSilan Dış Cephe Boyası 15 LT
Filli Boya AqustoSilan Dış Cephe Boyası 15 LT
Filli Boya AqustoSilan Dış Cephe Boyası 15 LT
Filli Boya AqustoSilan Dış Cephe Boyası 15 LT
Filli Boya AqustoSilan Dış Cephe Boyası 15 LT
Filli Boya AqustoSilan Dış Cephe Boyası 15 LT
Filli Boya AqustoSilan Dış Cephe Boyası 15 LT
Filli Boya AqustoSilan Dış Cephe Boyası 15 LT
Filli Boya AqustoSilan Dış Cephe Boyası 15 LT

Filli Boya AqustoSilan Dış Cephe Boyası 1.25 Lt

Marka : Filli Boya
Fiyat : ₺350,00(KDV Dahil)
:


Aqusto Silan

 

Filli Boya’nın yenilikçi Aktif Silikon Teknolojisiile geliştirilen “maksimum su iticilik” ve “maksimum nefesalma” özelliklerini mükemmel şekilde dengeleyerek bir aradasunan, Duomax® Koruma Etkili, su bazlı, mat, dekoratif sonkat dış cephe boyasıdır. 

 

ÖZELLİKLERİ 

Duomax® Koruma Etkisi yenilikçiaktif silikonlar ve extenderların idealuyumudur. Geliştirilmiş labirentdoku sayesinde çifte koruma etkisiyaratır. Hem “maksimum nefesalma” özelliğiyle dış cephedekinemin hızla dışarı atılmasını sağlarhem de “maksimum su iticilik”özelliğiyle ıslanmaya karşı dahadirençlidir. Aqusto Silan, maksimumnefes alma özelliği ile cephelerinkuru kalmasını sağlar ve enerjikayıplarını engeller. Duomax®Koruma Etkisi, en ağır çevrekoşullarında dahi, 4 mevsimmaksimum performans sunar. İlkgünkü renk tonunu, dokusunu veüstün özelliklerini yıllarca korur.Uygulandığı yüzeyle maksimumbütünleşir, uzun yıllar dayanıklı vetemiz kalır. Boyacı dostudur.Yüzeye hızla yayılarak işçiliktentasarruf sağlar. Kolay uygulanır,sıçrama, damlama yapmayacakşekilde formüle edilmiştir. Kapatmagücü yüksektir. Uygulandığı yüzeyemükemmel tutunur, çatlama,kabarma, dökülme yapmaz. Su ileinceltilir, çevre dostudur. Uygulamasırasında rahatsız edici kokusuyoktur. 

 

UYGULANACAK YÜZEYLER 

Sıva, serpme sıva, tarak mozaik,beton, brüt beton, betopan, mdf,osb, rengini kaybetmiş kendinitaşıyabilen eski boyalı, terasit tipiyüzeylere uygulanabilir. 

 

UYGULAMA 

Uygulama yapılacak yüzeyinsağlam, kuru, temiz ve kendinitaşıyabilecek durumda olmasıgerekmektedir. Varsa her türlü kir,toz, kalıp yağı ve gevşektabakalardan arındırılmalıdır.Beton, brüt beton, yeni sıvalıyüzeylerde priz süresi beklenmeli(28 gün), gevşek sıva tanecikleriyüzeyden raspa veya benzeriyöntemlerle temizlenmelidir.Gerekliyse yüzey düzeltme vetamiratları yapılmalıdır. AqustoSilan Astar uygulandıktan sonraboya işlemine geçilmelidir. Sıcakhavalarda saat 10.00-16.00 arasıuygulama yapılmasıönerilmemektedir. Gölge olancephelerde uygulama yapılmasıtavsiye edilir. Uygulama ve ürünkuruma süresi boyunca ortam veyüzey sıcaklığının +5°C ile +30°Carasında olması ve her türlü yağış,çiğ ve dondan korunmasıgerekmektedir.Ürünlerimizin, 30.06.2007 tarih 26568no’lu İnşaat Genel Teknik Şartnamesi’ne uygun yapılan alt yapıyüzeylerinde uygulanmasıgerekmektedir.

 

UYARI-1: 

Tuz kusması olan veya tuzkusması riskinin bulunduğuyüzeylerde sorunun çözülmesi içinboya astarı öncesinde Pure Primerveya AmphiBolin Astar uygulamasıyapılmalıdır. 

 

UYARI-2: 

Macun kullanılacak yüzeyler: İlkdefa boyanacak çimento esaslıyüzeyler için Aqusto Macun’a,ağırlığının %20’si kadar tazebeyaz/gri çimento + su karışımı(boza kıvamında) ilave edilerekkarıştırılmalıdır. Oluşturulankarışım nemlendirilip temizliğiyapılmış sıva/beton yüzeyleredirekt uygulanmalıdır Eski boyalıyüzeylerde macun uygulamasıyapılacaksa tek kat dış cephe boyaastarı uygulanmalıdır. Bu işlemitakiben macun tamiratı ve tekrarboya astarı uygulanıp boyamaişlemine geçilmelidir. Kullanımahazır macunlar çatlama ve çökmeyapmaması için maksimum 1 mmkalınlığında uygulanmalıdır. TamirHarcı kullanılacak yüzeyler: 0-10mm yüzey tesviye ve düzeltme içinFilli Boya Lateks uygulanmalıdır.İnceltme için 1 kg Filli Boya Lateks+ 4 kg Su kullanılması önerilir.Çatlak uygulaması bir doğruboyunca ilerliyorsa o doğruboyunca 10 cm genişliğinde, yoğunçatlaklar varsa tüm yüzey boyunca ek yerlerinde 10 cm bini yapılarakdonatı filesi uygulanmalıdır. Donatıfilesi uygulama yapılacak yüzeydüzeltme ve tesviye malzemetoplam kalınlığının 1/3’ü kadar dışyüzeye yakın şekildeuygulanmalıdır. Özellikle çimentoesaslı yüzey düzeltme ve tamirmacunları uygulamasından, son katboyaya kadar geçen süredeyüzeyler aşırı çiğ ve yağıştankorunmalıdır. Aksi takdirde yüzeydebeyaz kusmalar oluşacaktır. Böylebir görüntüde, yüzey tam kurumayısağladıktan sonra Pure Primerveya AmphiBolin Astaruygulanması tavsiye edilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR