Filli Boya Bitümfleks 2k 30 Kg
Filli Boya Bitümfleks 2k 30 Kg

Filli Boya Bitümfleks 2k 30 Kg

Marka : Filli Boya
Fiyat : ₺2.000,00(KDV Dahil)
:

Filli Boya Bitümfleks 2K 30 Kg

 

TANIMI Polimer modifiye bitüm ve çimento esaslı, iki komponentli, solvent içermeyen, yüksek mukavemet ve elastikiyete sahip sürme su yalıtım malzemesidir.

KULLANIM ALANLARI Đç ve dış mekanlarda, yatayda ve düşeyde suyun geldiği yönden, donatılı veya donatısız olarak uygulanabilir. Temellerde, temel perde duvarlarında, teras ve balkonlarda, ıslak hacim su yalıtımlarında kullanılır. Brüt beton, çimento esaslı sıvalar ve şaplar için uygundur.

ÖZELLİKLER

• Kolay hazırlanır ve uygulanır. • Ek yeri oluşturmaz. • Esnek yapısı ile çatlak köprüleme özelliğine sahiptir. • Kuru ve nemli yüzeylere yüksek aderans sağlar. • Tiksotroptur, düşey veya yatay uygulanabilir. • Düşük sıcaklıklarda dahi elastikiyetini korur. • Đçeriğinde; anyonik katkı malzemesi mevcuttur. • Solvent ve asbest içermez. TEKNĐK ÖZELLĐKLER Renk(Islak/Kuru) Kahverengi/Siyah Kıvam Macunsu Yoğunluk 0,99 ± 0,05 kg/lt PH 8,6 - 9,6 Viskozite 90 d Pa.s Katı madde oranı(A+B) %66 Kullanılabilme süresi 120 dk. Kürlenme süresi 24 saat Kuruma süresi 48 saat (Sıcaklık ve Bağıl neme göre değişkenlik gösterebilir)

UYGULAMA

Uygulama yapılacak yüzey üzerinde ürünün yapışmasını engelleyen her türlü pis, kirli vb. zemin temizlenmelidir. Gerekli hallerde basınçlı su ve sabunlu ılık su kullanılmalıdır. Uygulama yüzeyi nemsiz, kuru ve temiz olmalıdır. Uygulama yapılacak terasların ve yüzeylerin göllenme yapmayacak bir eğime (min.%5) sahip olması gerekir. Uygulama öncesinde zemin düzgünlüğü için Filli Boya Stako ve/veya Filli Boya Stako 0 tamir harcı kullanılmalıdır. Yatay ve düşey birleşim yerlerindeki soğuk derzlere fuga açılarak Filli Boya Stako ile pah yapılmalıdır. Gözenekli ve geçirgen yüzeylerde, uygulamaya başlamadan önce astar uygulaması yapılması önerilir. Uygulamaya başlarken önce A bileşeni olan(likit) bitüm, düşük devirli(400-600 devir/dk) karıştırıcı yardımı ile homojen ve topaksız bir karışım elde edilinceye kadar 3-5 dk. karıştırılır. Yaklaşık 3~5 dakikalık bir dinlenme süresinden sonra 30 sn. kadar tekrar karıştırılan ürün, kullanıma hazır hale gelir. Karışımın, en geç 2 saat içerisinde uygulanması gerekmektedir. Hazırlanan karışım, gerekli yüzey tamiratları yapılmış ve bir kat astar sürülmüş yüzeye, yatayda fırça ile sürülerek ya da çek-pas yardımı ile istenen kalınlık sağlanacak şekilde, düşeyde ise fırça veya çelik mala ile uygulanır. Uygulanan bu birinci katın ortam şartlarına göre 2-4 saat kürlenmesi beklendikten sonra ikinci kat uygulamaya geçilmelidir. Kuru film kalınlığını arttırmak için, ilk kat uygulamanın üzerine uygun özelliklerdeki donatı filesi çok fazla bastırılmadan gözle görülecek şekilde tutturulur, daha sonra ikinci kat uygulama ile örtü kalınlığı arttırılabilir. Uygulama tamamlandıktan sonra kuruma için, ortam şartlarına bağlı olarak 48 saat beklenmesi önerilir.

UYARI

Ürün kıvamı, su ilave edilerek ayarlanmaya çalışılmamalıdır. Uygulamalar +5°C ve +30°C arasında yapılmalıdır. Yağmur, kar ve don gibi hava şartlarında uygulama yapılmamalıdır. Uygulanan yüzeyler en az 24 saat bu hava koşullarından korunmalıdır. Filli Boya Bitümfleks 2K, yapının rutubet alabilecek pozitif su basıncına maruz kalabilecek tarafına uygulanmalıdır. Solvent içermediğinden, uygulama için kullanılan el aletleri uygulama sonrasında su ile temizlenebilir. Uygulama sırasında eldiven kullanılmalıdır. Ürünün göze ve cilde teması halinde bol su ile yıkanmalıdır. Alerjik durumlarda en kısa zamanda doktora başvurulmalıdır.

 

SARFİYAT

Ortalama 3-4 kg/m² (2 kat uygulamada) Verilen sarfiyatlar yaklaşık değerler olup; yüzeyin gözenek ve boşluk yapısına göre farklılıklar olacağından, kesin sarfiyat iş bitiminde belli olacaktır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR