Filli Boya CAPAWOOD TEAK OIL TİK YAĞI
Filli Boya CAPAWOOD TEAK OIL TİK YAĞI

Filli Boya CAPAWOOD TEAK OIL TİK YAĞI

Marka : Filli Boya
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺150,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺120,00(KDV Dahil)
:
ÖZELLİKLERİ 
CapaWood® Teak Oil (Tik Yağı), wax’lı yapısı sayesinde ahşabın suya karşı korunmasını sağlayarak, ömrünü uzatır. Dış hava koşulları sonucu zamanla eksilen yüzeysel doğal yağların yerine geçerek ahşabı korur ve canlandırır. Kolay uygulanabilme özelliğine sahip olup ahşaba penetrasyonu kolaydır. Yüzey üzerinde film tabakası oluşturmaz. Ahşabın doğal görünümünü bozmadan koruma sağlar.
UYGULANACAK YÜZEYLER
Her türlü dış cephe ahşap yüzeyler, ahşap bahçe mobilyaları, bahçe parkeleri, yüzme havuzu kenarları, yer kaplamaları, deniz araçl   arı (gemi, tekne) güverteleri ve iskeleler gibi sert ahşaptan (teak, iroko vb.) üretilen malzemelerde güvenle kullanılabilir. 
UYGULAMA 
CapaWood® Teak Oil (Tik Yağı), kullanıma hazırdır. Uygulamadan önce iyice karıştırılmalıdır. Uygulama yapılacak ahşap yüzeyler yağ, kir, reçine ve tozdan arındırılmalı, eski boya ya da vernik kalıntıları temizlenmelidir. Bünyesinde yüksek miktarda doğal yağ içeren teak ve iroko gibi ahşaplar üzerine uygulama yapılmadan önce yüzeyin yağdan temizlenmesi için Filli Boya Selülozik Tiner ile silinmelidir. Bu işlem sonrasında zımpara yapılabilir. Uygulama için uygun bir fırça ile temiz ve tüy bırakmayan yumuşak kuru bir bez yeterlidir. İlk kat uygulama için yağ, fırça ile yüzeye ahşabın damarları yönünde ve eşit miktarda sürülerek yapılmalı ve ahşap, yağ ile doyurulmalıdır. Yaklaşık 15 dakika sonra, yüzeyde fazla kalan yağın üzerinden temiz bez ile geçilerek silinmelidir. Bu işlemle yağın ahşap yüzeyine eşit oranda yayılması ve emilmesi sağlanmış olacaktır. Uygulama, ince katlar halinde iki kat olarak önerilir. Yeni ahşap yüzeylerde, ahşap damarları boyunca zımparalanır (150-180 numara zımpara kullanılabilir) ve parçacıklardan temizlenir. Ham ahşabın yüzeyde mantarlara karşı korunmasını takviye amacı ile uygulamadan önce ahşabın, 1-2 kat CapaWood® Ahşap Emprenye (Holzimprägniergrund) ile doyurulması önerilir. 24 saat sonra CapaWood® Teak Oil (Tik Yağı) uygulanabilir. Eski ahşap yüzeylerde (boya uygulanmamış ahşaplar), temiz ahşap yüzey çıkana kadar yüzey zımparalanır. Daha sonra, tam koruma sağlamak için şeffaf CapaWood® Ahşap Emprenye (Holzimprägniergrund) uygulanmalı ve CapaWood® Teak Oil (Tik Yağı) uygulamasına geçilmelidir. CapaWood® Teak Oil (Tik Yağı) bakımı, ahşabın maruz kaldığı hava koşullarına bağlı olarak yılda 1-2 kere tekrarlanmalıdır. Bakımlarda tek kat uygulamak yeterlidir. 
UYARI-1 
Uygulama esnasında ve ürünlerin tam kuruması tamamlanıncaya kadar, ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir, yüzeyler dondan korunmalıdır. Uygulamalar direkt güneş ışığı altında ve yağmurlu havalarda yapılmamalıdır. Detaylı uygulama, sağlık-güvenlik-taşıma riskleri ve önlemleri ile ilgili bilgileri içeren ürün MSDS ve TDS formlarına www.filliboya.com adresinden ulaşabilirsiniz. Ürünlerimizin, 30.06.2007 tarih 26568 no.lu İnşaat Genel Teknik Şartnamesine uygun yapılan alt yapı yüzeylerinde uygulanması gerekmektedir.