Filli Boya Kuruduvar 25 Kg
Filli Boya Kuruduvar 25 Kg
Filli Boya Kuruduvar 25 Kg

Filli Boya Kuruduvar 25 Kg

Marka : Filli Boya
Fiyat : ₺750,00(KDV Dahil)
:
!ORTALAMA TESLİMAT 10 İŞ GÜNÜDÜR!
 
TANIMI 
Çimento esaslı, kapiler etkili, tek bileşenli, özel tip çimento ve dolgular içeren polimer katkılarla negatif ve pozitif yönden uygulanabilen, boya kabarmaları ve sıva dökülmeleri gibi durumlarda çözüm sağlayan kristalize su yalıtım malzemesidir. 
 
KULLANIM ALANLARI
 
 İç-dış mekanlarda, düşey ve yatayda, temellerin, perde ve istinat duvarlarının, mevcut yapılarda bodrum kat duvarlarının yalıtımında kullanılır. Balkon, banyo, WC gibi ıslak mekanların seramik öncesi yalıtımında, deniz kenarlarında deniz suyu etkisindeki betonarme yapıların suyun aşındırıcı ve korozif etkilerinden korunmasında, rüzgar etkisiyle giren yağmur sularından korunmada, rögar, kanalet, tünel, sığınak, otopark ve asansör çukuru gibi toprak altındaki yapıların yalıtımında, betondan imal edilmiş su deposu, yüzme havuzu, sarnıç gibi su tutucu yapıların yalıtımında kullanılır. 
 
ÖZELLİKLER
  Sadece su ile karıştırılarak hazırlanır. Fırçayla veya mala ile kolayca uygulanabilir. 
 Yatay ve düşey yüzeylerin negatif ve pozitif taraftan su yalıtımında güvenle kullanılır. 
 Çimento kaplı tüm yüzeylere, eski ve yeni her tür brüt beton yüzeylere rahatlıkla uygulanabilir.
  Uygulanan yüzeyle bütünleşerek aşınmayan, yırtılmayan, delinmeyen, yüzeyden ayrılmayan tam ve eksiz bir su yalıtımı sağlar.
  Mekanik ve kimyasal etkilere karşı dirençlidir. Demiri ve betonu sudan kaynaklanan aşındırıcı etkilere karşı korur. TEKNİK ÖZELLİKLER Renk Gri Toz Karışım Yoğunluğu 1,4 ±0,1 gr/cm³ Taze Harç Yoğunluğu 1,5±0,1 gr/cm³ Basınçlı su dayanımı ≥ 1,5 bar (pozitif yönden) Yapışma dayanımı ≥ 1 N/mm² (28 gün) Su Absorbsiyonu ≤ 0,2 kg/m² h1/2 Basma Mukavemeti ≥ 15 N/mm² Eğilme Mukavemeti ≥ 5 N/mm² Kullanma süresi 1 saat (+20°C'de) Katlar arası bekleme süresi 5 saat Kuruma süresi 24 saat 
 
UYGULAMA 
 
Uygulama yapılacak yüzey üzerinde ürünün yapışmasını engelleyen her türlü pis, kirli vb. zemin temizlenmelidir. Gerekli hallerde basınçlı su ve sabunlu ılık su kullanılmalıdır. Ham sıva veya beton yüzeye uygulanmalıdır. Eğer yüzeyde kaplama, boya vb. malzeme varsa mekanik yollarla yüzeyden temizlenerek brüt betona kadar inilmelidir. Uygulama yüzeyi hafif nemli ve temiz olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeylerin göllenme yapmayacak bir eğime (min.%5) sahip olması gerekir. Uygulama öncesinde zemin düzgünlüğü için Filli Boya Stako ve/veya Filli Boya Stako 0 tamir harçları kullanılmalıdır. Yatay ve düşey birleşim yerlerindeki soğuk derzlere fuga açılarak Stako tamir harcı ile pah yapılmalıdır. Yüzey hazırlığı tamamlandıktan sonra, yüzeyler mutlaka nemlendirilmelidir. 25 kg’lık Filli Boya Kuruduvar, fırça ile uygulamada, 6-6.5 lt temiz su ile, mala ile uygulamalarında ise 5-5.5 lt temiz su ile karıştırılır. Karıştırma işlemi düşük devirli (400-600 d/dakika) bir karıştırıcı ile yapılmalıdır. Harçtaki hava kabarcıkları tamamen bitip homojen görününceye kadar karıştırma yapılmalıdır. Malzeme, 2 kat olarak uygulanmalıdır.  
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR