FİLLİ BOYA PANEL KAPI BOYASI 1 Kg (0.75Lt)-3.5 Kg (2.5Lt)
FİLLİ BOYA PANEL KAPI BOYASI 1 Kg (0.75Lt)-3.5 Kg (2.5Lt)
Filli Boya Panel Kapı Boyası 2.5 Lt

Filli Boya Panel Kapı Boyası 2.5 Lt

Marka : Filli Boya
Fiyat : ₺650,00(KDV Dahil)
:

ÖZELLİKLERİ

 Su ile inceltilebilen, ahşabın dokusunu gösteren yapıdadır. Suya ve evdeki kimyasallara karşı dayanıklıdır. Sararmaya karşı maksimum direnç gösterir, yüzeye mükemmel yapışır. Su bazlı olması nedeni ile rahatsız edici bir kokusu yoktur ve çevre dostudur.
 
İNCELTME
 Ürün kullanıma hazırdır. Gerekli ise fırça ve rulo uygulamalarında maksimum %5 oranında temiz su ile inceltilerek iki kat halinde uygulanması tavsiye edilir. Kullanmadan önce ürün iyice karıştırılmalıdır.  
KURUMA SÜRESİ
 (20ºC, %65 HR’de) Dokunma kuruması: 40-60 dakika Katlar arası bekleme süresi: 4-5 saat Sert kuruması: 24 saat (Daha yüksek bağıl nem ve düşük sıcaklıkta kuruma süresi uzayabilir)
SARFİYAT
 Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre 1 Litre ile tek katta 10-15 m2 alan boyanabilir. Uygulama yüzeyinin durumuna, uygulanacak kat sayısına ve uygulama şekline bağlı olarak sarfiyat değişikliği olabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır. .
DEPOLAMA Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde dondan, direkt güneş ışığından korunarak 3 yıl saklanabilir. Ambalajın kapağını kullanımdan hemen sonra hava almayacak şekilde kapatınız.
UYGULANACAK YÜZEYLER
 Amerikan panel kapılarda, masif ahşap kapılarda, kaplamalı ahşap kapılar üzerine uygulama önerilir. Ham yüzeyin boyanması, ya da boya üstü boya uygulamasında kullanılır. Boya üstü boya uygulamalarında, su bazlı boya ve vernikler, solvent bazlı boya ve vernikler üzerine uygulanabilir. Yatay ahşap zemin ve yaya trafiği olan yüzeylerde kullanılmamalıdır.
 
 UYGULAMA 
Uygulama yapılacak yüzeyler düzgün, sağlam ve son kat boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır. Boya yapılacak yüzeyler, her türlü kir, toz, yağ, gevşek tabakalardan temizlenmeli ve gerekli yüzey düzeltme işlemleri yapılmalıdır. Eski boyalı yüzeyler üzerine, boya uygulamasına geçilmeden önce, yüzeylerin tamamına yüzey ihtiyacına göre belirlenecek zımpara ile hafif zımpara yapılması ve zımpara tozlarının yüzeyden temizlenmesi gerekmektedir. Bu işlemler sonrası Filli Boya Panel Kapı Boyası uygulamasına geçilebilir. Uygulama esnasında ve ürünlerin tam kuruması tamamlanıncaya kadar, ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir, yüzeyler dondan korunmalıdır. Rulo, fırça ve püskürtme ile uygulanabilir. Rulo ve fırça ile iki kat halinde uygulama yapılmalıdır (Uygulama yüzeyinin durumuna ve rengine bağlı olarak ihtiyaca göre üçüncü kat uygulama da yapılabilir). Devam eden işlerde aynı kat sayısında uygulama yapılmalıdır. Kullanılan gereçler, uygulamadan hemen sonra bol su ile temizlenmelidir.
UYARI-1 
Uygulamaya yapılan kapı kanatları uygulamadan sonra 24 saat açık tutulmalı ve 24 saatin sonunda boyanın tam kuruması sağlandıktan sonra kapalı duruma getirilmelidir. 
 
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR