Filli Boya Sentomaxx Mat Yağlı Boya 2,5 lt 15 Litre
Filli Boya Sentomaxx Mat Yağlı Boya 2,5 lt 15 Litre

Filli Boya Sentomaxx Mat Yağlı Boya 15 Litre

Marka : Filli Boya
Fiyat : ₺2.300,00(KDV Dahil)
:

 

 

Aromatik solvent ve kurşun içermeyen, uygulamada ve sonrasında rahatsız edici kokularından arındırılmış silikon reçine esaslı, mat yapıda dekoratif iç cephe son kat boyadır.

ÖZELLİKLERİ

Tüm sentetik boyaların aksine, aromatik solvent ve kurşun içermediği için, uygulanırken ve uygulama sonrasında yaşam alanlarında insan sağlığına zarar vermez. İçerdiği silikon reçine yüksek silinebilme özelliğine sahiptir. Sararmaya karşı maksimum dirençtedir. Uygulandığı yüzeylerde mükemmel beyazlık ve örtme gücüne sahiptir. Taramaya müsait olup, fırça izi ve akma yapmadığından, fırça ve rulo ile rahat uygulama sağlar. Kimyasal katkılar ve silikon reçine ile pürüzsüz bir yüzey oluşturur. Kuruduktan sonra dokunma temasında yüksek kayganlık hissi verir. Bu nedenle zaman içinde toz tutma ve kirlenmeye karşı maksimum dirençlidir. Darbelere, çizilmeye ve evlerde kullanılan kimyasal temizleme maddelerine içerdiği silikon reçine sayesinde maksimum dayanıklıdır.

UYGULANACAK YÜZEYLER

İç cephe yüzeylerinde, ayrıca ahşap, demir, çelik, sac yüzeyler üzerinde uygun astarlar ile koruma ve dekoratif amaçlı son kat boya olarak kullanılır. UYGULAMA

Uygulama yapılacak yüzeyler düzgün, sağlam, astar ve son kat boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır. Boya yapılacak yüzeyler, her türlü kir, pas, toz, kalıp yağı, gevşek tabakalardan temizlenmeli ve gerekli yü-zey düzeltme işlemleri yapılmalıdır. Beton, brüt beton ve yeni sıvalı yüzeylerde priz sürelerine uyulmalıdır (28 gün). Eski boyalı susolvent bazlı yüzeyler üzerine, astar uygulamasına geçilmeden önce, yüzeylerin tamamına hafif zımpara yapılması unutulmamalıdır.

İNCELTME

SentoMaXX® Mat Sentetik Boya’yı rulo veya fırça ile uygulama kıvamına getirmek için %5-10 oranında Filli Boya Sentetik Tiner D ile incelterek iki kat uygulayınız. Havasız (airless) püskürtmede, Filli Boya Sentetik Tiner D ile %10 oranında inceltilerek yeterli film kalınlığı sağlanmak kaydıyla tek kat uygulanabilir. Not: SentoMaXX® Mat Sentetik Boya, standart Filli Boya Sentetik Tiner’le de teknik olarak inceltilebilir. Ancak Filli Boya Sentetik Tiner D’de aromatik solventler minimize edildiğinden, uygulamada ve sonrasında rahatsız edici koku azalmış olur. Farklı marka tinerlerle yapılacak inceltmelerde yüzeyde kabarma, büzüşme, çatlama ve kuruma problemleri oluşabileceği unutulmamalıdır.

SARFİYAT

Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre 1 Litre ile tek katta 13-15 m 2 alan boyanabilir. (25±5 µm kuru film kalınlığında). Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR