Filli Boya WoodMaxx Ahşap Emprenye
Filli Boya WoodMaxx Ahşap Emprenye

Filli Boya WoodMaxx Ahşap Emprenye

Marka : Filli Boya
Fiyat : ₺250,00(KDV Dahil)
:
WoodMaxx Ahşap EmprenyeHolzimprägniergrund

 

Modifiye alkid reçine esaslı, film oluşturmayan, ahşabıyüzeyde mantarlara karşı koruyan, U.V. ışınlarına dayanıklıemprenye malzemesidir. 

 

ÖZELLİKLERİ 

Ahşabı zedeleyen ve ahşabın rengini değiştiren mantarlara karşıyüzeyde mükemmel koruyuculuksağlar. Ahşabın mukavemetini artırdığı gibi, üzerine gelecek olanrenkli ahşap koruyucu, vernik veyaboya için çok iyi aderans yüzeyioluşturur. Kısa kuruma zamanlı, nem ayarlayıcı ve mükemmelişlenebilme yeteneğine sahiptir.Uygulanan malzemenin ömrünüuzatır.

 

UYGULANACAK YÜZEYLER 

Tüm atmosfer olaylarına açık olanveya yoğun bir şekilde neme maruz kalan ahşapların emprenyesinde kullanılır. Ahşap evler, pencere,balkon, dış kapı, ahşap çit ve elektrik direkleri, lambri, nemli bodrumların ahşapları ve benzeri yerlerdegüvenle kullanılır. Arı kovanları vesaunadaki ahşap yüzeyler ile ambalajsız gıda malzemelerinin barındırıldığı ahşaplarda kullanılmamalıdır. Ayrıca bünyesinde yüksekmiktarda doğal yağ içeren teak,iroko vb. ahşap yüzeyler üzerineuygulanmamalıdır.

 

UYGULAMA 

Uygulama yapılacak ahşap yüzeylerdeki reçine, zımpara tozu, eskiboya kalıntıları temizlenmelidir.Kullanmadan önce ürün mutlakakarıştırılmalıdır. Uygulama yapılacak ahşabın nem oranı %15’i geçmemelidir. Gerçek koruma için ikikat halinde uygulayınız. İkinci katuygulama en erken 4 saat sonra,en geç 4 haftadan önce yapılmalıdır (23°C ve %50 HR'li ortamda).Masif ahşaplarda, özellikle imalataşamasında daldırma yöntemiönerilir.Uygulama ve ürün kuruma süresiboyunca ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir, yüzeylerdondan korunmalıdır. Fırça, rulo vedaldırma metodu ile uygulanabilir.Kullanılan gereçler, uygulamadanhemen sonra Filli Boya SentetikTiner ile temizlenmelidir.Detaylı uygulama, sağlık-güvenlik-taşıma riskleri ve önlemleri ileilgili bilgileri içeren ürün MSDS veTDS formlarına www.filliboya.comadresinden ulaşabilirsiniz.Ürünlerimizin, 30.06.2007 tarih26568 no.lu İnşaat Genel TeknikŞartnamesine uygun yapılan altyapı yüzeylerinde uygulanmasıgerekmektedir.