Filli Boya Yol Çizgi Boyası 20 Kg
Filli Boya Yol Çizgi Boyası 20 Kg

Filli Boya Yol Çizgi Boyası 20 Kg

Marka : Filli Boya
Fiyat : ₺2.200,00(KDV Dahil)
:

Filli Boya Yol Çizgi Boyası  

ÜRÜN TANIMI 
Yol ve kaldırım işaretlemeleri için kullanılan, klor kauçuk esaslı, aşınma dayanımı yüksek mat bir boyadır. 
ÖZELLİKLERİ 
Yapışma gücü yüksek, kuruması çabuk, sürtünmeye dayanıklı, renk değişimi yapmayan yüksek performanslı bir boyadır. 
UYGULANACAK YÜZEYLER 
Yol çizgilerinin işaretlenmesinde asfalt yüzeylerde, kaldırım taşlarının boyanmasında ve otopark işaretlemelerinde kullanılır. Beton yüzeylerde kullanılacaksa, betonun uygulamadan en az 1 ay önce dökülmüş olması yüzeyinin çentiklenerek pürüzlendirilmesi ve uygulamanın mutlaka havasız püskürtme (airless) ile yapılması gereklidir. Eski boyalı yüzey (su bazlı yol çizgi boyası vb.) üstüne uygulamalarda mutlaka bir miktar deneme yapılması tavsiye edilir. 
UYARI: Helikopter perdah makinesi ile yüzeyi düzeltilmiş parlak betonda ve daha önce epoksi kaplama bulunan yüzeylerde kullanılmamalıdır. 
UYGULAMA 
Filli Boya Yol Çizgi Boyası, uygulamasından önce yüzey alanı mutlaka toz, kir, mıcır vb. malzemelerden arındırılmalıdır ve yüzey tamamen kuru olmalıdır. Kaldırım taşlarının boyanması uygulamalarında öncelikli olarak kırık, eksik kısımlar düzeltilmeli veya değiştirilmelidir. Yol çizgilerinin işaretlenmesi uygulamalarında mümkün olduğunca gevşek zemin, aşınmış agregalı yüzeyler üzerine uygulama yapılmamalıdır. Uygulama, yağış ve esinti olmayan çevre koşullarında ortamın ve asfaltın sıcaklığı minimum 15ºC ve bağıl rutubeti maksimum %85 olmak şartıyla temiz ve kuru asfalt yüzeye tatbik edilerek yapılmalıdır. Ürün, sert kurumasını tamamlamadan (25ºC’de 45 dakika) yaya ve araç trafiğinden korunmalıdır. Cam kürecik uygulanacaksa, cam kürecikler boyaya herhangi bir kaynaktan gelen ışığa doğru açıda yansıtarak parlaklığın dolayısı ile de özellikle gece görüşlerinde yol emniyetinin sağlanması amacıyla uygulama aşamasında, boya uygulandıktan hemen sonra eklenmelidir. Malzeme yola ilk uygulandığında, cam kürecikler görünmez durumdadır. Ancak bir süresonra trafiğin aşındırması ile ortaya çıkarlar. Zaman içerisinde yansıtıcılık görevine devam ederler ve yol çizgileri parlak bir görünüm alır. Parlak yüzeylerin uygulamadan önce kesinlikle pürüzlendirilmesi gereklidir. İdeal yüzey performansı için, ürüne cam kürecik ilave edilmeli ve uygulama mutlaka havasız (airless)sistemlerle yapılmalıdır. Airless sistemlerde 319 meme kullanılması ve atımın 130-140 barda atılması önerilir, bununla birlikte mutlaka deneme yapılması ve buna göre devam edilmesi uygun olacaktır. Uygulama esnasında ve ürünlerin tam kuruması tamamlanıncaya kadar, ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile+30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Kullanılan gereçler, uygulamadan hemen sonra Filli Boya Yol Çizgi Boyası Tineri ile temizlenmelidir. Ürünlerimizin, 30.06.2007 tarih 26568 no.lu İnşaat Genel Teknik Şartnamesine uygun yapılan alt yapı yüzeylerinde uygulanması gerekmektedir. 
İNCELTME Kullanıma hazırdır, inceltme yapmayınız. 
KURUMA SÜRESİ (20ºC, %65 HR’de) 
Dokunma kurumasını yaklaşık 15 dakikada tamamlar. Son kuruması (trafiğe açılma süresi) yaklaşık olarak 45dakikadır (daha yüksek bağıl nem ve düşük sıcaklıkta kuruma süresi uzayabilir). 
SARFİYAT 
Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre 550 mikron kuru film tabakası kalınlığı için yaklaşık 1 Litre ile tek katta 3 m2alan boyanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır. 
PARLAMA NOKTASI<23ºC 
DEPOLAMA 
Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde dondan, direkt güneş ışığından korunarak saklanabilir. Ambalajın içinde bakiye kaldığı zaman kalan boyayı en güvenli şekilde saklamak için, boyanın üstü tamamen kaplanana kadar kullanılan tinerden ilave edilmeli ya da ambalajın kapağı sıkıca kapatılıp, 1-2 kez 180° çevirip düzeltilmelidir.

 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR